Kategorie
Facebook

Med z panenských plástů květový, medovicový

Včelí produkty » Med » Med

Cena s DPH:200.00 Kč
Cena bez DPH:173.91 Kč
Dostupnost:Na dotaz
ks

Jedná se o med vytočený z tzv. panenských plástů, které včely nově vystavěly a matka je neměla příležitost zaklást vajíčky. Tyto plásty také nikdy nepřišli do kontaktu s chemií používanou při podzimním ošetření včelstev proti kleštíkovi včelímu (Varroa destructor), neobsahují tedy residua léčiv. Přestože jsou v praxi tato residua u nás používaných léčiv prakticky zanedbatelná, je dobré, když se jim včelař snaží vyhnout. Med z panenských plástů je ve své nejčistší podobě.
Stanoviště včel, které nanosily tento med je na okraji Vojenského prostoru Boletice. V okruhu minimálně 3km jsou pouze louky a pastviny, kde se nepoužívají žádné postřiky, jako je tomu na polích.

Květový med - pochází především z nektaru květů. Je lehce stravitelný, obsahuje větší množství pylu. Květové medy jsou většinou světlejší barvy a rychleji krystalizují.

Medovicový med - díky rostlinným barvivům obsažených v míze dřevin je med zpravidla tmavší. V porovnání s květovými medy osahuje větší množství minerálních látek a stopových prvků, prospívajících lidskému organizmu. Med pochází většinou z tzv. medovice - což jsou výměšky mšic, které včely na listech a jehličí stromů sbírají.

Pouze osobní odběr